Herkimer - niezwykły diament

Herkimer - niezwykły diament

Wyglądem przypomina diament, choć różni się od niego właściwościami. Ma zachwycający geometryczny kształt i można go znaleźć tylko w jednym miejscu na Ziemi. Poznajcie Herkimer - najczystszą formę kryształu górskiego.

Niezwykły kamień... 

Diament z Herkimer to niezwykła odmiana kryształu górskiego, która swoim kształtem i blaskiem do złudzenia przypomina diament. Od diamentu różni go jednak twardość. W skali Mohsa herkimery uzyskują 7,5 punktu (diament 10). Jego podwójne, stożkowate zakończenie nie jest wynikiem ingerencji człowieka, ale działania przyrody. 

Tę zachwycającą odmianę kryształu można odnaleźć tylko w jednym miejscu na świecie - w amerykańskim stanie Nowy Jork, w pobliżu jeziora George. Występuje w skałach dolomitowych, a jego pochodzenie szacuje się na 500 milionów lat! 

Herkimer - właściwości i działanie

Zachwycali się nim już w XV w. Indianie Mohawk, nazywając go "Kryształem Gwiazdy Polarnej" i używając jako amuletu oraz środka płatniczego. Kiedy przybył do Europy szybko zyskał sławę i stał się pożądany również na Starym Kontynencie. 

Do dziś budzi zachwyt swoim blaskiem i właściwościami. Uważa się, że Herkimer posiada także niezwykłe właściwości lecznicze i energetyczne. Pozytywnie wpływa na poziom energii w ciele, redukuje stres i pomaga pozbyć się negatywnych emocji. Ezoterycy uważają także, że ten kryształ wspomaga intuicję i pomaga w głębokiej medytacji, przez co wspomaga rozwój duchowy właściciela. Może pomóc także odkryć głęboko skrywane talenty.

Z czym łączyć Herkimer?

Herkimer, podobnie jak inne kryształy, ma wpływ na kamienie, które znajdują się blisko niego, wzmacniając ich działanie.

Szczególnie silnym połączeniem wydaje się towarzystwo herkimeru i czarnego turmalinu, który uważany jest za najsilniejszy kamień ochronny. Takie zestawienie to prawdziwa bomba energetyczna i niezwykły parasol ochronny.  

Biżuteria z Herkimerami - pomysł na prezent

Tworząc naszą biżuterię, często sięgamy po ten niebanalny kamień.  Znajdziesz go w minimalistycznym naszyjniku, gdzie został wyeksponowany na złotym łańcuszku: https://novona.pl/pl/p/Herkimer-na-zlotym-lancuszku-/178

Lub złotych kolczykach z pięknymi okazami Herkimeru: https://novona.pl/pl/p/Zlote-kolczyki-z-diamentem-z-Herkimer/229

Jeśli szukasz energetycznej, a przy tym eleganckiej biżuterii, polecamy bransoletkę na gumce z czarnym turmalinem i większym okazem Herkimeru: https://novona.pl/pl/p/Bransoletka-czarny-turmalin-i-herkimer/228

lub wersję zapinanej bransoletki z trzema mniejszymi okazami tego kamienia: https://novona.pl/pl/p/Bransoletka-czarny-turmalin-z-trzema-diamencikami-z-Herkimer-/250

Biżuteria z Herkimerem z kolekcji Novona sprawi, że te niezwykłe klejnoty będziesz mieć zawsze blisko siebie. Każdy okaz tego najczystszego z kryształów jest inny. Za każdym razem zaskakują wielkością, kształtem, przejrzystością i inkluzjami. Nie ma dwóch takich samych kamieni, dlatego przygotuj się na to, że Twoja biżuteria będzie niepowtarzalna.

To wszystko sprawia, że jest to także świetny i pełen dobrej energii natury pomysł na prezent dla bliskiej osoby. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl