Jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię – porady i wskazówki

Biżuterię Novona wykonujemy w 100% ręcznie z najlepszych materiałów, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, pereł, złota gold filled i stali chirurgicznej. Każdy nasz produkt jest wyjątkowy, pełen staranności wykonania i elegancji, jednak należy pamiętać, że kamienie to wytwory natury i mogą się od siebie nieznacznie różnić odcieniem, szlifem lub posiadać drobne inkluzje. Dlatego przygotuj się na to, że Twoja biżuteria będzie naprawdę wyjątkowa. Aby długo cieszyć się jej blaskiem, warto przestrzegać kilku prostych zasad dbania o nią. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące ogólnej pielęgnacji, a także specyficzne porady dla biżuterii z kamieni naturalnych i złota gold filled.

Ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji biżuterii:

  1. Unikaj kontaktu z chemikaliami: Zdejmij biżuterię przed kąpielą, stosowaniem kosmetyków, perfum, myciem rąk czy wykonywaniem prac domowych. Unikaj kontaktu z substancjami chemicznymi, które mogą zaszkodzić delikatnym materiałom.

  2. Chroń przed wilgocią i światłem: Przechowuj biżuterię w suchym miejscu najlepiej w miękkim woreczku lub szkatułce, z dala od wilgoci i bezpośredniego światła słonecznego. Nadmierne wilgotne środowisko może przyspieszyć proces utleniania metali.

  3. Ostrożność podczas noszenia: Unikaj noszenia biżuterii podczas intensywnych aktywności fizycznych, aby zapobiec zarysowaniom i uszkodzeniom oraz uniknąć kontaktu z potem i kosmetykami.

  4. Zdejmuj biżuterię do snu: podczas snu może dojść do naciągnięcia lub zerwania delikatnych łańcuszków, a nawet linek jubilerskich, a także nadmiernego wycierania się delikatnych elementów, dlatego wieczorem zawsze zdejmuj biżuterię. 
  1. Chroń przed twardymi powierzchniami: Niektóre kamienie są bardzo delikatne i kruche, dlatego unikaj uderzeń o twardą powierzchnię, aby zapobiec ich uszkodzeniom.

  2. Jeśli czujesz, że Twoja biżuteria wymaga czyszczenia możesz użyć specjalnej ściereczki do czyszczenia biżuterii, która świetnie sprawdzi się do srebra, złota, złota gold filled lub stali chirurgicznej. Unikaj jednak silnego tarcia. Ściereczkę do czyszczenia biżuterii kupisz TUTAJ.

  3. Jeśli wierzysz w naturalną moc kamieni, możesz także zadbać o minerały. Niektóre kamienie naturalne można naładować wystawiając je na chwilę na działanie promieni słonecznych lub księżyca.

     4. Przechowywanie naszyjników wykonanych na lince jubilerskiej: naszyjniki na lince jubilerskiej przechowuj zawieszone lub położone w pozycji wyprostowanej. Nie zwijaj ich i nie zaginaj, żeby zawsze układały się ładnie na Twojej szyi.  

Nieznaczne zmiany w odcieniu kamieni lub elementów dekoracyjnych czy też postępujące z czasem wycieranie się złocenia są procesami naturalnymi przy użytkowaniu biżuterii i nie podlegają reklamacji. 

Pamiętaj, że dbając o swoją biżuterię zgodnie z powyższymi wskazówkami, zachowasz jej pierwotny blask i piękno na wiele lat. Cieszymy się, że możemy być częścią Twojej biżuteryjnej podróży!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl